Humánprofil

Rólunk

Településünk a leghátrányosabb helyzetű kistérségek és települések közé tartozik úgy gazdasági, mint foglalkoztatási szempontból. Kft-nknek 2003 óta lehetősége nyílt elektronikai berendezések alkatrészeinek összeszerelésére, mely feladat megváltozott munkaképességű munkavállalók alkalmazásával is megoldható.

A Kft fő tevékenységi köre elektronikai berendezések alkatrészeinek gyártása, ledek, ellenállások összeszerelése. A munkavégzés két telephelyen történik, Tiszaszentimrén és Pécelen. A szentimrei üzemben jelenleg 33 fő megváltozott munkaképességű munkavállaló tevékenykedik, 2 fő bedolgozóval. Helyi lakos: 20 fő, bejáró: 13 fő. A bedolgozóink Tiszaszőlősön és Kunmadarason élnek. A péceli telephely 11 fővel működik, az ottani bedolgozók száma: 7 fő. A dolgozók hosszú távú foglakoztatása egyik fontos célkitűzése a kft-nek, amely számos esetben megvalósult, hiszen vannak olyan munkavállalóink, akik több, mit tíz éve állnak munkaviszonyban vállalatunknál. Barátságos légkör kialakítása, a munkaterek, a közös használatú terek, a környezet minél esztétikusabbá tétele a cél.
Munkavállalóink 78%-a mozgással kapcsolatos problémával küzd, koncentrálási problémája 12%-uknak, kommunikációs nehézsége 4%-uknak, hallással kapcsolatos problémája 2%-uknak van.

A jelenlegi piackutatásunk alapján, valamint az elmúlt félév megrendeléseit figyelembe véve bővíteni tudjuk tevékenységünket és létszámunkat, mellyel fokozatosan nőhet az ár bevételünk. A telephely környezetéből alkalmazható munkavállalók jelentős része megváltozott munkaképességű. Munkájuk minősége legtöbb esetben megfelelő, de fokozott teljesítménynövelést legtöbbjüknél nem lehet elérni a minőség megtartása mellett. Ezen okok miatt a teljesítményfinanszírozásban díjazásuk nem biztos, hogy ösztönzően hatna, ezért némi segítséggel, állami támogatással havi fix fizetés megállapításával szerény megélhetésüket, további tartós foglalkoztatásukat biztosíthatnánk rehabilitációs alkalmazásukkal.

Fokozottan figyelünk a munkavállalók egészségi állapotából eredő problémákra, a környezet, illetve eszközök munkavégzésre és az egészségre gyakorolt hatásaira. A rehabilitációs folyamat során egyénre szabott fejlesztési terveket készítünk, melyekben meghatározható az adott munkavállaló egészségi állapotának megfelelő munkakör, s ennek betöltéséhez szükséges feltétel – és eszközrendszer.

Támogató szolgáltatásainkkal (rehabilitációs, életvezetési, jogi tanácsadás, személyiségfejlesztő tréningek, szociális ügyintézés) a mentális állapot javulását, a biztonságérzet kialakulását, az önbizalom megerősödését tudjuk elősegíteni annak érdekében, hogy a megváltozott munkaképességű dolgozó a képességei szerint tudjon a munkahelyi elvárásoknak megfelelni. Véleményünk szerint nem elégséges „csak” munkalehetőséget biztosítani a tartósan hátrányos helyzetű munkavállalók csoportjainak. Úgy gondoljuk, a sikeres rehabilitációhoz az egyén felzárkóztatása, szociális helyzetének javítása, mentális állapotának rendbe tétele is szükséges.

Folyamatban van egy egészségfejlesztési program bevezetése, ami majd komplex szolgáltatást biztosít majd az egészség védelmét és megőrzését illetően. A projekt megvalósítása során kidolgozásra kerülő munkahelyi egészségfejlesztési terv mintaként szolgál a rehabilitációs/egészségmegőrző modelljének kialakításához. A projektbe bevonásra kerülő munkavállalóink esetében a személyes rehabilitációs tervek felülvizsgálata során rögzítjük a projekt eredményeként jelentkező pozitív változásokat, így a rehabilitációs tevékenységek bővítésének eredményes irányvonalai egyértelműen lehatárolhatóvá válnak, és elősegítik további munkánkat.

Termékeink:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük